להיות דוגמנית

כיצד הופכים דוגמנות לקריירה?

חולמת להיות דוגמנית מקצועית? לחנוך שערים של "VOGUE", "ELLE", "EVA"? לעבוד עם חברות ענק כמו “L’Oreal”, “Gucci”, “Chanel”, “Giorgio Armani”?
להיות דוגמנית מקצועית, להפוך את נושא הדוגמנות כקריירה הפכה להיות היום יותר מתמיד חלומם של רבים. במיוחד היום בעידן של אינסטגרם, טיק טוק וכד' להיות יפים עם הרבה מזל זה כבר לא מפסיק. הסיכויים להפוך לדוגמנים מצליחים, כאלו אשר מרוויחים טוב כך שגם מכלכלים את עצמם בהווה אבל גם דואגים ליום שבו גילם לא יאפשר להמשיך במקצוע הוא נמוך. מאוד נמוך. זה לא אומר שלא צריך לרדוף אחר החלום. זה רק אומר שצריך להלחם יותר. להיות בעל משמעת, מאמץ, ביטחון, תעוזה והתמדה! צריך לדעת מה אנחנו רוצים, להציב את המטרה ואת הגבולות שלנו בדרך למטרה, להתכונן, לתכנן אסטרטגיה ולצאת לדרך בכל הכוח תוך דגש ללמוד כל הזמן, להנות מהדרך ולדאוג לבלוט ככל שניתן (הרחבה על נושאים אלו ועוד בהמשך).

דוגמנות והאפשרויות השונות:

ראשית, עלינו לדעת איזה סגנון מתאים עבורנו. למרות שיש נטיה לחשוב שדוגמנות זה הכל מהכל, זה לא תמיד נכון ובהחלט מותאם לנתוני גוף והרצונות שלנו. להלן האפשרויות העיקריות:

דוגמנות אופנה:

דוגמנות אופנה מאוד משתנה ולרוב אין דרישות קפדניות בנוגע לנתוני הדוגמנית. אם ה"לוק" יתאים עבור ההפקה, חשיבות על נתוני גבוה ומשקל לרוב לא יהוו מכשול (כמובן בפרופורציות ודרישות התחום)

דוגמנות כושר:

דוגמנות פיטנס לדוגמניות בעלות אחוזי שומן נמוך במיוחד אך שוקלים יותר מהמקובל לתחום (בעקבות מסת שריר), לרוב מדובר בעבודה נוספת לאנשים שהנם מאמני כושר.

דוגמנות מסלול:

דוגמנות מסלול כשמו כן הוא. דוגמנות בהליכה במסלול מוגדר מראש בו מציגים את הבגדים ואביזרי האופנה ע"י הדוגמן. בקטגוריה זו לרוב, יש דרישות מחמירות (גובה ומשקל, ניסיון וכד')

דוגמנות מידות גדולות:

דוגמנות פלס סייז לאחרונה נהיית ההרבה יותר נפופה והופכת להיות חלק גדול בתעשית האופנה. אם בבגדים ואם בקוסמטיקה, אביזרי אופנה וכד'. מעצבים רבים היום מעצבים ליין נוסף לשוק המדיות גדולות.

מה מתאים לנו?

אומנם דוגמנות היא מאוד דומה בתהליך העבודה. תפקידכם כמודליות להציג בגד, אביזר אופנה וכד'. אבל יש אנשים רבים שיש עבורם הבדל משמעותי בין דוגמנות אופנה ולבין דוגמנות מסלול – גם אם יש את כל הנתונים לכך. לדוגמה, איך המסוגלות שלנו ללכת מול קהל של אנשים? ריבוי מצלמות (סטילס וגם וידאו)? אולי בכלל יש לנו פחד במה? ואולי בכלל אנחנו לא מסוגלים להיות חשופים מול אנשים רבים מדיי? כי ללכת בבגד ים \ הלבשה תחתונה \ מחשוף מול צוות צילום ומול קהל שלם של אנשים יכול להיות הבדל מאוד גדול עבור אנשים מסוימים.

להכיר ולפתח כישורים:

אז אחרי שאנחנו יודעים למה אנחנו מתאימים או, מה אנחנו רוצים – זה הזמן להכיר את התחום לעומקו. אם לדוגמה בחרנו מסלול ויש לנו את הנתונים, זה הזמן לפתח את כישורי ההליכה, הפוזיציות וההבעות. אולי יהיה נכון יותר לחפש קורס שכזה בהתאם לאזור מגורים או אולי אתם יותר אנשים של "יוטיוב" ותרגול. כך או כך נדרשת עבודה. לצערנו בארץ דוגמנות מסלול כמעט ולא קיימת, אבל היא בהחלט אפשרית למתאימות וחשוב להגיש מועמדות לכל אחת ואחת גם במחיר של שכר נמוך ואף שת"פ בשביל לפתוח הזדמנויות.

ביטחון – גבולות:

דוגמנות דורשת ביטחון. אי אפשר אחרת.
עבודה בדוגמנות לעיתים יכולה להיות חשופה מאוד. חשופה מעבר למחשוף הרגשי בעקבות אופי העבודה ומטבע הדברים שהדוגמנית "מוקד העניינים". אנחנו צריכים להיות מוכנים לכך מבחינה נפשית ובהתאם להציב גבולות. מה אנחנו מוכנים ומה לא.
בדוגמנות מקצועית עושים באופן עקרוני הכל מלבד עירום. כל מה שבעצם יכול ולגיטימי להציג מוצר. אם ישנה התאמה לדוג' (נתוני גוף ומראה) יכולים לבקש מהדוגמנית לביצוע הלבשה תחתונה או הסתרה כדוגמנית בודדה או בזוגות. צריך לחשוב על הנושא מראש ולהבין מה אנחנו רוצים \ יכולים ולהציב גבולות בהתאם.
זה לא אומר שלא ניתן להיות דוגמנית ללא. נניח להציב גבול ללא הלבשה תחתונה או יתרה מכך ללא בגדי-ים או להיות רק דוגמנית פנים \ שיער. הכל אפשרי. יחד עם זאת, צריך להבין שבשביל באמת לעבוד במקצוע באופן מקצועי ולא כתחביב שגם ככה הסיכויים קטנים, ככל שתגבילו את עצמכן, הסיכויים לקבל עבודות ולהתקדם יקטן.
אחרי שחשבתן על הנושא, על החסרונות והיתרונות – עשו מה שטוב לכן. בחרו בצורה מושכלת ולא מהבטן מתוך רצון להתקדם.

תרגול – עבודה קשה:

לתרגל מלא! לעבוד מול מראה, לצלם (רצוי וידאו) ולהביט אחר כך באיך אנחנו נראים ומה נדרש לשפר.
ההבדל בין דוגמנית יפה לדוגמנית סופר מקצועית זה רק תרגול וניסיון. ככל שתתרגלו, ככה תתקדמו מהר יותר. תדעו לשנות הבעות, פוזיציות, תלמדו להכיר את הגוף שלכן, מה מחמיא יותר ומה פחות ובכך יתאהבו בכן על הסט וירצו לעבוד איתכן יותר ויותר. דוגמנית מקצועית צריכה הכוונה לפוזיציה. תיאור של מה ההפקה מחפשת בסופו של תהליך. הדוגמנית צריכה לדעת להתאים את עצמה לאווירה, לשנות הבעות ופוזיציות בהתאם. דהיינו, לתת מגוון רחב ככל שניתן תוך שמירה על קו מנחה. דוגמנית שצריכים כל הזמן להכווין, להזיז, לעזור "להכניס אותה לאוירה", כזו שצריכים לצלם מאות של תמונות בשביל לברור את "הטוב ביותר" איננה מקצועית. המטרה להוציא תמונות בצורה כזו שתהיה התלבטות גדולה להפקה איזו תמונה לבחור מכיוון שכולן או לפחות רובן קולעות למטרה ומציגות בדיוק את מה שהם רצו.

איך מתרגלים דוגמנות?

 1. מול מראה זה סופר עוזר.
 2. לצלם וידאו ולהביט לאחר מכן גם "בתוצאה" דהיינו ב"פריז" בשביל הצילום (שוט) וגם בתהליך, מה אנחנו עוברים או יותר נכון מה הגוף עובר בדרך. הוא נינוח? הוא טבעי?
 3. זמנים: 10 דקות צילום בו אנחנו משנים פוזיציות והבעות, 10 דקות צפיה בסרטון ולמידה מה ניתן לשפר להבא וכך להמשיך לפחות כחצי שעה אימון ביום (שכולל צפיה בוידאו)
 4. להיות בלבוש מינמלי. זו לא חוכמה להתאמן בלבוש מלא ולהגיע לקמפיין בגד-ים ולא להכיר את הגוף שלנו בפוזיציות שונות.
 5. פידבקים. למדתן? צלמו. או בקשו שיצלמו (הרבה בהמשך) ושלחו לאנשים. שאלו לדעתם ובקשו הערות. לא רק "את נראת מעולה אחותי" אלא הערות בונות של מה היית משפרת. מה התמונה שידרה.
 6. עבודה בתחום. בין אם בתשלום ובין אם בשת"פ (שיתוף פעולה), ככל שתמדו יותר מול מצלמה ככה תרכשו נסיון ותלמדו יותר.
 7. רשת האינטרנט – נקודה חשובה, להלן ההרחבה:

רשת האינטרנט יכולה לסייע לכן רבות בלמידה ותרגול. ניתן לראות סרטונים ותמונות בלי סוף בנושא טיפים לדוגמנות, פוזיציות, הבעות וכד'. כל מה שנשאר לכן זה פשוט להריץ שאילתות ולתרגל את מה שאתם רואים.
המומלצים כמובן הן youTube ו-pinterest. פשוט להריץ חיפושים בתחום שאתם צריכים להמקד כרגע ולתרגל. בין אם זה כללי כמו פוזציות או הבעות או נושאים מאוד ממוקדים כמו "פוזיציות הלבשה תחתונה בודואר" או "פוזיציות אופנה גבוהה" וכד'.
* נסו לאתגר את עצמכן. בחרו דווקא את הפוזיציות \ הבעות הקשות, המאתגרות. החשופות, המוזרות וכד'… 

לדוגמה:
high fashion poses
Portrait photography poses
https://www.youtube.com/results?search_query=model+expressions
female model expressions

לבלוט:

יש לכם טיקטוק? אינסטגרם? אם לא זה הזמן לפתוח. וזה הזמן להעלות תכנים בלי סוף. יום יומי על הכל ומהכל.
אינסטגרם:
1. להעלות כמה שיותר תמונות. אל תחכו שהן יהיו מושלמות בעינכן כי הן לא יהיו. לרוב, כשאתן תסתכלו על התמונה לא תחשבו בכללי אם היא יפה, אלא תחפשו בכוח משהו שלא טוב ותפסלו את רוב התמונות ובכך תאבדו עוקבים ואת הדרך שלכן לבלוט.
הכי טבעי – הכי יפה. תעשו עסקה עם עצמכן. כל תמונה, כל עוד היא לא מבישה – ממש BIG NO NO, היא עולה. גם אם האף יצא מעט "גדול", גם אם את נראת עם בטן כי בדיוק אכלת וגם אם רק קמת משינה ועוד לא התאפרת. (ודיי עם הפילטרים…) אתן תופתעו לגלות כמה התמונות הטבעיות אהובות.
2. כל תמונה שאתם מעלים, דברו עם הצופים. לדוגמה, התלבטת בין שתי תמונות? תעלי את שניהן ותשאלי 1 או 2? אוכלת קרטיב? צלמי ותשאלי איזה טעם הם הכי אוהבים. עשית לעצמך קפה? צלמי תשאלי עם כמה סוכר הם אוהבים כי את חולה על מתוק מתוק מתוק… התעוררת? צלמי את עצמך מתחת לשמיכה ותרשמי "בוקר טוב עולם" ותשאלי אם הם אנשים של בוקר או לילה ומתי הם קמים. בקיצור, לא חסר.
יותר תמונות > תגובות\לייקים > פעילות > תפוצה > יותר עוקבים.
3. נמצאת בהפקה? צלמי לילה לפני תמונה טבעית "מחר אני ב-" ואני סופר מתרגשת. למחרת צלמי הרבה מאחורי הקלעים ותפרסמי מספר ימים. לסיום העלי תמונות מקצועיות ערוכות בכדי לתת לנושא המקצועי שטח מודגש יותר. גם כאן, לא לשכוח לתקשר בכל תמונה עם הצופים.
4. הריצו שאילות על "instagram selfie ideas" קבלו רעיונות לצילומים בבית ומחוץ
5. הציבו מטרות ועמדו אחריהן. לדוגמה: תמונה אחת בכל יום… מהר מאוד זה יהפוך להיות הרגל וקליל לעשיה.
6. הגיבו לתגובות. תנו יחס לעוקבים ככל שניתן. ולא, לייק לתגובה זה לא מספיק.
7. עשו שימוש בתגיות! ככה מגיעים אליכן. חפשו "instagram tag generator" ותבחרו תגיות שמתאימות לאופי התמונה. ניתן עד 30 תגיות וכדאי לנצל ככל שניתן ותואם. כל תמונה שיהיו תגיות מתאימות.

אז שיהיה בהצלחה 🙂

 • יש לכם טיפים נוספים? רשמו בתגובות!
 • מזכיר: כל הכתוב באתר בלשון זכר ו\או בלשון נקבה, נכתב כך מטעמי נוחות גרידא ומתייחס לנשים וגברים כאחד.

מחפשים ייצוג אמיתי וללא תשלום של אלפי שקלים? 

מוזמנים להגיש מועמדות בקישור הבא – לחצו כאן. או לחילופין לשלוח פרטים לוואצאפ שמספרו 0525317772
הפרטים הנדרשים: תמונות גוף, תמונות תקריב פנים (ללא פילטרים), שם מלא, גיל, גובה, משקל.

הפיצו את הבשורה לעולם...

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

אז מה אתם חושבים?

2 תגובות

  1. בוקר טוב יעלה.
   ההדרכות שלנו כוללות צילום והן משתנות בהתאם לצורך, גיל והמטרה. כמו כן, זה תלוי אם את מעוניינת לבדוק אופציה להיות מיוצגת אצלנו.
   על-מנת שאוכל לתת לך תשובה בנושא את מוזמנת להתקשר בכל עת: 0723943860 או לנייד האישי שלי: 0525317772
   המשך יום נפלא,
   עוזי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.