להיות דוגמנית

כיצד הופכים דוגמנות לקריירה?

חולמת להיות דוגמנית מקצועית? לככב על שערים נחשקים כמו: "VOGUE" "ELLE"ו-? "EVA"לעבוד עם חברות ענק כמו: “L’Oreal”, “Gucci”, “Chanel" “Giorgio Armani”?
להיות דוגמנית מקצועית ומצליחה, תמיד היה משוא חלומן של רבות, אך היום בניגוד לעבר, להיות יפה ובעל/ת מזל- זה כבר לא מספיק. שיטוט קל באינסטגרם ובטיקטוק יראה לנו שאנשים יפים ומוכשרים יש בשפע והסיכויים להפוך לדוגמנים מצליחים, כאלו אשר מרוויחים טוב ויכולים לכלכל את עצמם בהווה, אבל גם דואגים ליום שבו גילם לא יאפשר להמשיך במקצוע- הוא נמוך. מאוד נמוך. זה לא אומר שלא צריך לרדוף אחר החלום. זה רק אומר שצריך להילחם יותר. להיות בעלת משמעת, מאמץ, ביטחון, תעוזה והתמדה! צריך לדעת מה את רוצה, להציב את המטרה ואת הגבולות שלךבדרך למטרה, להתכונן, לתכנן אסטרטגיה ולצאת לדרך בכל הכוח תוך דגש ללמוד כל הזמן, להנות מהדרך ולדאוג לבלוט ככל שניתן.

דוגמנות והאפשרויות השונות:

ראשית, עלייך לדעת איזה סגנון מתאים עבורך. למרות שיש נטייה לחשוב שדוגמנות זה הכל מהכל, זה לא תמיד נכון ובהחלט מותאם לנתוני גוף והרצונות שלך. להלן האפשרויות העיקריות:

דוגמנות אופנה:

דוגמנות אופנה מאוד משתנה ולרוב אין דרישות קפדניות בנוגע לנתוני הדוגמנית. אם ה"לוק" יתאים עבור ההפקה, נתוני גובה ומשקל לרוב לא יהוו מכשול.

דוגמנות כושר:

דוגמנות פיטנס מיועדת לדוגמניות בעלות אחוזי שומן נמוך במיוחד, ששוקלות יותר מהמקובל בתחום הדוגמנות בעקבות מסת שריר. לרוב מדובר בעבודה נוספת למאמנות כושר ומי שעוסקת בתחום.

דוגמנות מסלול:

דוגמנות בהליכה במסלול מוגדר מראש בו מציגים את הבגדים ואביזרי האופנה ע"י הדוגמנית. בקטגוריה זו לרוב יש דרישות מחמירות (גובה ומשקל, ניסיון וכד').

דוגמנות מידות גדולות:

דוגמנות פלס סייז הופכת להיות לאחרונה חלק גדול בתעשיית האופנה. מעצבים רבים היום בוחרים להגדיל את שוק הלקוחות ע"י ליין נוסף לבעלות מידות גדולות.

מה מתאים לנו?

כל האפשרויות שהצגתי לעיל דומות מאוד במהות: בסופו של דבר תפקידך כמודלית להציג מוצר (בגד, אביזר אופנה וכו'). יחד עם זאת, יש הבדלים כמובן בנתונים הנדרשים וגם ביכולת המנטלית שלך: האם את מספיק בטוחה לצעוד על מסלול ב"לייב" מול קהל? האם את חשה בנוח להצטלם עם בגד-ים, או מזיעה וקופצת במהלך תרגילי כושר? כל אלה ועוד עשויים לקבוע את התחום שבו תבחרי.

להכיר ולפתח כישורים:

אחרי שאת כבר יודעת למה את מתאימה, או מה את רוצה- זה הזמן להכיר את התחום לעומקו. אם בחרת בדוגמנות מסלול, לדוגמה, ויש לך את הנתונים הנדרשים, זה הזמן לפתח את כישורי ההליכה, הפוזיציות וההבעות. יכול להיות שצפייה במדריכים ב"יוטיוב" והבה תרגול תספיק עבורך, ויכול להיות שתבחרי להירשם לקורס שמלמד את הטכניקות הנדרשות, כך או כך נדרשת עבודה. חשוב לציין, שדוגמנות מסלול בארץ כמעט ולא קיימת, אבל היא כן אפשרית למתאימות והיא יכולה להיות דרך נפלאה ליצור שיתופי פעולה ולפתוח דלתות.

ביטחון וגבולות:

דוגמנות דורשת ביטחון. אי אפשר אחרת.
עבודה בדוגמנות לעיתים יכולה להיות חשופה מאוד, הן מבחינה פיזית וטכנית ובמיוחד מבחינה רגשית. חשוב שתיהי מוכנה לכך מבחינה רגשית ושבהתאם לכך תציבי גבולות- למה את מוכנה ולמה לא.

בדוגמנות מקצועית כוללת הכל:  הלקוח יכול לדרוש כל מה שהוא חושב שראוי דרכו להציג את המוצר שלו. ככל שתגבילי את עצמך (צילומים חשופים, צילומים עם דוגמן נוסף וכו'), כך סיכוייך לקבל עבודה יקטן. יחד עם זאת, גם אם יש לך גבולות ברורים, אין זה אומר שלא תוכלי להיות דוגמנית. חשבי היטב על הנושא- על היתרונות ועל החסרונות ועשי מה שטוב לך. בחרי בצורה מושכלת ולא רק מהבטן מתוך רצון להתקדם. עשי דברים שאת שלמה איתם.

תרגול – עבודה קשה:

לתרגל מלא! ההבדל בין דוגמנית יפה לדוגמנית יפה וסופר מקצועית זה רק תרגול וניסיון. ככל שתתרגלי, כך תתקדמי מהר יותר ותדעי לשנות הבעות, פוזיציות, תלמדי להכיר את הגוף שלך, מה מחמיא יותר ומה פחות. דוגמנית מקצועית אינה צריכה הכוונה לפוזיציה, אלא תיאור של מה ההפקה מחפשת בסופו של תהליך. הדוגמנית צריכה לדעת להתאים את עצמה לאווירה, לשנות הבעות ופוזיציות בהתאם. דהיינו, לתת מגוון רחב ככל שניתן תוך שמירה על קו מנחה. דוגמנית שצריכים כל הזמן להכווין, להזיז, לעזור "להכניס אותה לאווירה", כזו שצריכים לצלם מאות של תמונות בשביל לברור את "הטוב ביותר" איננה מקצועית. המטרה להוציא תמונות בצורה כזו שתהיה התלבטות גדולה להפקה איזו תמונה לבחור מכיוון שכולן או לפחות רובן קולעות למטרה ומציגות בדיוק את מה שהם רצו.

איך מתרגלים דוגמנות?

  1. מול מראה.
  2. לצלם בווידאו, להביט לאחר מכן גם בתוצאה וגם בתהליך, מה את עוברת, או יותר נכון מה הגוף עובר בדרך: הוא נינוח? הוא טבעי?
  3. זמנים: 10 דקות צילום בו את משנה פוזיציות והבעות, 10 דקות צפייה בסרטון ולמידה מה ניתן לשפר להבא וכך להמשיך לפחות כחצי שעה אימון ביום.
  4. להיות בלבוש מינמלי. זו לא חוכמה להתאמן בלבוש מלא ולהגיע לקמפיין בגד-ים ולא להכיר את הגוף שלך בפוזיציות שונות.
  5. פידבקים. למדת? צלמי, או בקשי שיצלמו ושלחי לאנשים. שאלי לדעתם ובקשי הערות. לא רק "את נראית מעולה אחותי" אלא הערות בונות של מה היית משפרת. מה התמונה שידרה.
  6. עבודה בתחום. בין אם בתשלום ובין אם בשת"פ (שיתוף פעולה), ככל שתעמדי יותר מול מצלמה ככה תרכשי ניסיון ותלמדי יותר.
  7. רשת האינטרנט – נקודה חשובה, להלן ההרחבה:

רשת האינטרנט יכולה לסייע לך רבות בלמידה ותרגול. ניתן לראות סרטונים ותמונות בלי סוף בנושא טיפים לדוגמנות, פוזיציות, הבעות וכד'. כל מה שנשאר לך זה פשוט להריץ שאילתות ולתרגל את מה שאת רואה.
המומלצים כמובן הן youTube ו-pinterest. פשוט להריץ חיפושים בתחום שאת צריכה להתמקד כרגע ולתרגל. בין אם זה כללי כמו פוזציות או הבעות, או נושאים מאוד ממוקדים כמו "פוזיציות הלבשה תחתונה בודואר" או "פוזיציות אופנה גבוהה" וכד'.
* נסי לאתגר את עצמך. בחרי דווקא את הפוזיציות/ הבעות הקשות, המאתגרות, החשופות, המוזרות וכד'… 

לדוגמה:
high fashion poses
Portrait photography poses
https://www.youtube.com/results?search_query=model+expressions
female model expressions

לבלוט:

יש לך טיקטוק? אינסטגרם? אם לא' זה הזמן לפתוח ולהעלות תכנים בלי סוף.

אינסטגרם:
1. להעלות כמה שיותר תמונות. אל תחכי שהן יהיו מושלמות בעינייך כי הן לא יהיו. לרוב, כשאתן תסתכלו על התמונה לא תחשבו בכללי אם היא יפה, אלא תחפשו בכוח משהו שלא טוב ותפסלו את רוב התמונות ובכך תאבדו עוקבים ואת הדרך שלכן לבלוט.
הכי טבעי – הכי יפה. תעשו עסקה עם עצמכן. כל תמונה, כל עוד היא לא מבישה – ממש BIG NO NO, היא עולה. גם אם האף יצא מעט "גדול", גם אם את נראית עם בטן כי בדיוק אכלת וגם אם רק קמת משינה ועוד לא התאפרת (ודי עם הפילטרים) את תופתעי לגלות כמה תמונות טבעיות אהובות.
2. דברי עם הצופים. לדוגמה, התלבטת בין שתי תמונות? תעלי את שתיהן ותשאלי 1 או 2? אוכלת קרטיב? צלמי ותשאלי איזה טעם הם הכי אוהבים. עשית לעצמך קפה? צלמי תשאלי עם כמה סוכר הם אוהבים כי את חולה על מתוק, התעוררת? צלמי את עצמך מתחת לשמיכה ותרשמי "בוקר טוב עולם" ותשאלי אם הם אנשים של בוקר או לילה ומתי הם קמים…
יותר תמונות > תגובות\לייקים > פעילות > תפוצה > יותר עוקבים.
3. נמצאת בהפקה? צלמי לילה לפני תמונה טבעית "מחר אני ב-" ואני סופר מתרגשת. למחרת צלמי הרבה מאחורי הקלעים ותפרסמי מספר ימים. לסיום העלי תמונות מקצועיות ערוכות בכדי לתת לנושא המקצועי שטח מודגש יותר. גם כאן, לא לשכוח לתקשר עם הצופים.
4. הריצי שאילות על "instagram selfie ideas" קבלי רעיונות לצילומים בבית ומחוץ.
5. הציבי מטרות ועמדי מאחוריהן. לדוגמה: תמונה אחת בכל יום. מהר מאוד זה יהפוך להיות הרגל וקליל לעשיה.
6. הגיבי לתגובות. תני יחס לעוקבים ככל שניתן. ולא, לייק לתגובה זה לא מספיק.
7. עשי שימוש בתגיות! ככה מגיעים אליכן. חפשו "instagram tag generator" ותבחרי תגיות שמתאימות לאופי התמונה. ניתן עד 30 תגיות וכדאי לנצל ככל שניתן ותואם. כל תמונה שיהיו תגיות מתאימות.

אז שיהיה בהצלחה 🙂

  • יש לכם טיפים נוספים? רשמו בתגובות!
  • מזכיר: כל הכתוב באתר בלשון זכר ו\או בלשון נקבה, נכתב כך מטעמי נוחות גרידא ומתייחס לנשים וגברים כאחד.

הפיצו את הבשורה לעולם...

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

אז מה אתם חושבים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *